Kilenc gólos vereség a bajnokesélyestől

Jól kezdtük a mérkőzést, azonban a kulcsembereink elfáradtak, ezért érkeztek a hibák, amelyeket ellenfelünk kegyetlenül kihasznált.

A mérkőzést a Paár, Czene, Sokoray, Barnyák, Németh,Lakosy felállásban kezdte csapatunk, a kapuban Décsivel. Rögtön az első támadásunkból Czene szerzett gólt,  a vendégek azonban rögtön válaszoltak is (2. perc 1-1). Második találatunkat szintén Czene zúdította az ellenfél kapujába, majd a következő támadásunkból Németh távolról volt erdményes. Kemény védekezésünk mellé Décsi is fontos védéseket mutatott be, így a 11. percben már három góllal vezettünk (7-4). A vendégek vezetőedzője időt kért tizenöt perc elteltével (7-5), azonban a következő percekben továbbra is tartani tudtuk kettő gólos előnyünket. A 20. percben kiegyenlítettek a vendégek (9-9), ezért Deáki István is időt kért.  7-6 elleni játékkal leptük meg az időkérést követően ellenfelünket, ebből a felállásból Goór volt eredményes (10-9). Két üreskapus góllal először vette át a vezetést a NEKA (22. perc 10-11), majd az újabb üres kapus találatoknak köszönhetően immár három góllal léptek meg a 27. percben (11-14). A félidő lefújásáig már csak a vendégek szereztek gyors gólokat, így a félidei eredmény: 11-18.

A második játékrészre a Paár, Czene, Győri-Dani Barnyák, Németh, Lakosy felállást küldte pályára Deáki István, a kapuban továbbra is Décsivel. Lakosy, Barnyák, Németh és Paár találataival kezdtük ezt a játékrészt, a vendégek azonban minden gólunkra tudtak válaszolni és hét perc elteltével még mindig hét gólos előnyben voltak (37. perc 17-24). Győri-Dani kettő perces kiállításával emberhátrányba kerültünk, ez idő alatt azonban csak egyszer volt eredményes ellenfelünk. Barnyák és Goór találataival a 47. percben 21-28-as állást mutatott az eredményjelző, ekkor már Sövegjártó és Vékony is játéklehetőséget kapott, a bizalommal Vékony élni tudott és meg is szerezte 22. gólunkat (49. perc 22-29).  Győri-Dani és Goór összjátékából, Goór talált az ellenfél kapujába, majd újabb gólt könyvelhettek el a neve mellé, így az eredmény már 25-32 volt. Deáki István időkérését követően Lukács is pályára léphetett az 53. percben, ezt követően azonban már csak kétszer tudtunk ellenfelünk kapujába találni, így a végeredmény 27-36.

Deáki István: „Az első félidő második felében, a támadásban elkövetett hibák miatt hitehagyottá vált a csapat. Ezt jól kihasználta bajnokesélyes ellenfelünk.”

AGROFEED ETO-SZESE – NEKA  27 - 36  /11-18/

Agrofeed ETO-SZESE: Repóth, DÉCSI, Kimmel, Sokoray 1, Molnár , Kőhalmi, Győri-Dani, GOÓR 7, BARNYÁK 4, VÉKONY 2, Lukács, Lakosy 2, Czene 3, Sövegjártó, Paár 3, NÉMETH 5

Edző: Deáki István.