Tisztes helytállás a bajnokesélyes ellen

Többször is egy gólra zárkóztunk a mérkőzés során, azonban a bajnokesélyes NEKA nem adta ki a kezéből a vezetést.

A mérkőzést a Paár, Czene, Sokoray, Barnyák, Sövegjártó, Lakosy sorral kezdte csapatunk, a kapuban Décsivel. Első találatunkra több mint három percet kellett várni, Sövegjártó volt eredményes átlövésből, ezt pedig Décsi védései követték (5. perc 2-1). Nyolc perc elteltével 4-2-es állást mutatott az eredményjelző, Sokoray is csatlakozott a góllövők listájához. A 12. percre két gyors találattal felzárkóztunk 5-4-re, Lakosy és Paár voltak eredményesek. Ezt követte Barnyák találata és egy újabb Décsi bravúr (15. perc 6-5), 7-5-ös hazai vezetésnél azonban Deáki István időkérése következett. Két gyors NEKA gólt követően a 20. percben friss embereket küldött a pályára Deáki István, Vékony és Kőhalmi kaptak játéklehetőséget. Jól szállt be a játékba Vékony, aki az első támadásból azonnal bevette a NEKA kapuját, majd Paárt is gólhelyzetbe hozta (25. perc 11-7). Győri-Dani értékesített hétméteresével felzárkóztunk 11-8-ra, ez után azonban emberhátrányba kerültünk, Barnyáknak kellett két percig a kispadon pihennie. Két gyors góllal pillanatok alatt öt gólos előnyt dolgozott ki magának a NEKA, az utolsó percre azonban kiegészültünk és Kőhalmi utolsó másodperces góljával négy gólos hátránnyal mentünk a félidei pihenőre. Félidei eredmény: 13-9.

A második játékrész kezdésekor a Paár, Győri-Dani, Barnyák, Goór, Sokoray, Lakosy fal sorakozott fel Décsi kapuja előtt, támadásban pedig Kőhalmi érkezett Barnyák helyére. Újabb védéseket mutatott be Décsi, az első találatunkra azonban sokáig nem került sor, ezért Deáki István másodszor is időt kért (37. perc 15-9). Két gyors Goór találattal szépítettünk, a 42. percben azonban Vékony kettő perces kiállítást kapott így ísmét emberhátrányba kerültünk (17-12). Sövegjártó és Győr-Dani átlövésógóljaival felzárkóztunk ismét négy gólra (46. perc 18-14), ez a gólkülönbség ekkorra már állandósulni látszott. Az 52. percre megléptek a hazaiak hat gólra (23-17), azonban Lukács, Sövegjártó és Kőhalmi góljaival visszatornáztuk magunkat négy gólos hátrányra (59. perc 24-20). Egy rossz csere miatt ismét emberhátrányba kerültünk, ami alatt ellenfelünk kétszer is gólt tudott lőni így a végeredmény 26-20.

Deáki István: „A vasárnapi mérkőzéshez képest egy nagyon harcos, küzdős, végig éles mérkőzésen szenvedtünk vereséget a leendő bajnoktól.”

NEKA - AGROFEED ETO-SZESE  26 - 20  /13-9/

Agrofeed ETO-SZESE: Repóth, DÉCSI, Sokoray 2, KŐHALMI 3, GYŐRI-DANI 3, GOÓR 2, Barnyák 1, Vékony 1, Lukács 2, Lakosy 1, Hős-Nagy, Czene, Sövegjártó 3, Paár 2, Herkovits

Edző: Deáki István.