Szoros mérkőzésen maradtunk alul

Szoros, küzdős mérkőzésen a technikai hibák és a kimaradt ziccerek megbosszulták magukat a végjátékban.

A mérkőzést a Paár, Czene, Sokoray, Barnyák, Németh, Lakosy felállásban kezdte csapatunk, a kapuban Décsivel. Első találatunkat Németh szerezte, miután Barnyák hétméterest harcolt ki (3. perc 1-1). Németh újabb találatával és Paár góljával átvettük a vezetést a 7. percben, ehhez nagyban hozzájárult Décsi is, aki hétméterest és ziccereket is hárított (7. perc 2-3). Emberelőnyben kétszer is üreskapus gólhelyzetünk volt, ezeket azonban nem tudtuk értékesíteni így a tata 2-4-ről gyorsan átvette a vezetést a 14. percben (5-4). Győri-Dani távoli találatával ismét egyenlő volt az állás, azonban a 17. percben a hazaiak megléptek két góllal, így Deáki István időt kért (17. perc 7-5). Paár, Czene és Sövegjártó voltak eredményesek az időkérést követően, így tartottuk az egy gólos hátrányunkat (22. perc 8-7). Hazai időkérés következett a 22. percben, melyet követően a Tata öt perc alatt 4-1-es eredményt futott (27. perc 12-8). Czene kettő perces kiállásával nehezen tudtunk eredményesek lenni támadásban, ezt követően mindössze Goór talált ellenfelünk kapujába, így a félidei eredmény :13-9.

A második játékrészre a Paár, Czene, Sokoray, Barnyák, Sövegjártó, Lakosy sort küldte pályára Deáki István, a kapuban továbbra is Décsivel. Első találatunkat ismét Németh neve mellé könyvelhettük el, melyet hétméteresből szerzett. Sövegjártó betörésből volt eredményes a 34. percben (13-11), majd Czene is csatlakozott a góllövőkhöz, ezzel ismét felzárkóztunk egy gólra (36. perc 13-12). Ezt követően a hazai csapat első találata is megszületett, erre a jó védekezésünknek köszönhetően több mint öt percet kellett várniuk. Czene ismét a kispadra kényszerült szabálytalanságát követően, ez alatt a kettő perc alatt a Tata két gyors gólt szerzett, így megléptek ismét három góllal (39. perc 16-13). Sokoray és Sövegjártó találataival a 43. percben 17-15-ös állást mutatott az eredményjelző, azonban ismét emberhátrányba kerültünk Barnyák szabálytalanságát követően. Egymás után kétszer is az ellenfél kapujába bombázott Sövegjártó, majd emberelőnybe is kerültünk, azonban a technikai hibáink a legrosszabbkor érkeztek, így ellenfelünknek újabb esélye nyílt a négy gólos vezetés megszerzésére (48. perc 20-17). Éltek is a lehetőséggel a hazaiak, majd újabb technikai hibánkat követően már az öt gólos vezetést is megszerezték (50. perc 22-17). Az újabb Sövegjártó találatot Czene labdaszerzése követte, ezzel gyorsan három gólosra csökkentettük hátrányunkat, ráadásul emberelőnybe is kerültünk (52. perc 22-19). A következő percekben mindkét oldalon több hiba volt, ebből a hullámvölgyből azonban a hazaiak jöttek ki előbb, így az 57. percben ismét öt gólos előnyben voltak (57. perc 24-19). Paár ziccerből lőtt góljával és Czene értékesített hétméteresével felzárkóztunk három gólra az utolsó percben, így a végeredmény: 25-22.

Deáki István: „Jól küzdöttünk, de a támadásban elkövetett technikai hibák és rossz ziccerkihasználás miatt nem sikerült a hőn áhított pontokat megszerezni."

Tatai AC - AGROFEED ETO-SZESE   25 - 22  /13-9/

Agrofeed ETO-SZESE: Repóth, DÉCSI (13 védés), Sokoray 2, Kőhalmi 3, Győri-Dani 1, Goór 1, Barnyák, Vékony, Lukács, Lakosy, Hős-Nagy, Czene 3, SÖVEGJÁRTÓ 8, Paár 3, Herkovits, NÉMETH 4

Edző: Deáki István.