Egy a végletekig kiélezett mérkőzésen sikerült három gólos győzelmet ...

Beharangozó: AGROFEED ETO-SZESE - Rév TSC

március 24th, 2021
Szombaton 18 órakor ismét pályára lép csapatunk az NBI/B férfi ...

A legfrisebbek

Egyetlen hullámvölgyet leszámítva végig a kezünkben volt a mérkőzés.

A mérkőzést a Paár, Czene, Sokoray, Goór, Németh, Lakosy felállásban kezdte meg csapatunk, a kapuban Décsivel. Egy technikai hibával és egy kihagyott ziccerrel kezdtük a mérkőzést, ellenfelünk azonban a 3. percben megszerezte első találatát, így a vezetést is. Lakosy kipattanóból szerzett góljával 1-1-re módosult az eredmény, majd Czene távoli bombájával a 8. percben már 2-1-re vezettünk. Emberhátrányba kerültünk a 11. percben Barnyák szabálytalanságát követően, ez nem szegte sem Sövegjártó, sem Kovácsovics kedvét, mindketten az ellenfél kapujába bombáztak (13. perc 4-2). Paár és Győri-Dani is csatlakozott a góllövők listájához, így a 20. percre már négy gólos előnyt kovácsoltunk (9-5). Nagyban hozzájárult a gólerős játékunkhoz Décsi, aki egymás után átlövéseket és ziccereket is hárított, így könnyű gólokat tudtunk szerezni gyors indulásokból. Ismét emberhátrányba kerültünk, amikor Goór volt szabálytalan, ez alatt az idő alatt azonban csak egyszer volt eredményes ellenfelünk. A félidő utolsó három percéből kettőben emberelőnyben játszhattunk, Lukács szerzett fontos gólt az emberelőnyünkből (28. perc 11-7). A fennmaradó időben mindkét oldalon 1-1 találat esett, így a félidei eredmény: 12-8.

A második játékrészre Deáki István a Paár, Czene, Sokoray, Goór, Németh, Lakosy sort küldte ismét pályára, a kapuban továbbra is Décsivel. Két gyors góllal felzárkózott ellenfelünk 12-10-re, majd ismét támadhattak, ezúttal már az egy gólos különbségért. Sikerült is 12-11-es állásra szépíteniük, ekkor Deáki István a Kovácsovics-Kőhalmi-Sövegjártó belső hármast küldte pályára. Ez a felállás sem volt eredményes, ugyanis a Százhalombatta kiegyenlített a 38. percben (12-12). Az időkérés ellenére, a 39. percben átvette a vezetést ellenfelünk (12-13), majd Goór találatával ismét döntetlent mutatott az eredményjelző. Néhány percig fej-fej mellett haladtak a csapatok, azonban Lakosy és Sövegjártó találatával ismét magunkhoz ragadtuk a vezetést (44. perc 15-14). Győri-Dani passzát követően Goór is eredményes volt, így gyorsan két gólos előnyben voltunk (45. perc 16-14). A 48. percben Sövegjártó újabb találatával három gólos előnyre tettünk szert, időt is kért a Százhalombatta vezetőedzője, ezt követően érkezett is a battai gól (50. perc 18-16). Győri-Dani visszaállásával lényegesen felgyorsult csapatunk játéka, 5-1-es szériában voltunk, mikor ellenfelünk az utolsó időkérési lehetőségét is kihasználta (55. perc 23-17). Sövegjártó nyolcadik találatával és Czene betőrésből szerzett góljával hat gólosra dúzzadt előnyünk (58. perc 25-19). Az utolsó percekben nyitott védekezéssel próbálta meglepni csapatunkat az ellenfél, ebből azonban Sokoray és Lakosy is eredményes volt (60. perc 27-22). Barnyák megkapta a harmadik kettőperces kiállítását is, azonban ez sem állhatott csapatunk győzelmének útjába. A végeredmény: 27-22.

Ezzel az eredménnyel csapatunk a 2021-2022-es szezonban is az NBI/B férfi felnőtt bajnokságban versenyezhet.

Szép volt fiúk!

Hajrá AGROFEED ETO-SZESE!

Hajrá Győr!

AGROFEED ETO-SZESE – Százhalombattai KE : 27 – 22 /12-8/

AGROFEED ETO-SZESE: Repóth, DÉCSI, Kimmel, Sokoray 1, Kőhalmi, GYŐRI-DANI 2, Goór 2, Kovácsovics 1, Barnyák 1, Vékony, Lukács 1, LAKOSY 7, Czene 3, SÖVEGJÁRTÓ 8,Paár 1, Németh

Hétméteresek: 2/3

Kiállítások: 10 perc

Edző: Deáki István

Utoljára frissítve: 2021. június 20., vasárnap 20:13

Bár már egy hónapja lejátszotta csapatunk az utolsó bajnoki mérkőzését a Magvassy Mihály Sportcsarnokban, szombaton ismét pályára lép a csapat.

Szombaton a szezon talán legfontosabb mérkőzésére utazik csapatunk az Érd Arénába. A bajnokságban elért nyolcadik helyünk nem elég a biztos bentmaradáshoz, osztályozó mérkőzést kell játszanunk. Ellenfelünk – az a Százhalombattai KE, akikkel utoljára a 2018/2019-es szezonban találkoztunk - az NBII férfi felnőtt bajnokság déli csoportjának győztese lett idén. 22 mérkőzést játszottak a szezonban, melyből 19-szer győztesként hagyták el a pályát, egyszer döntetlent játszottak és kétszer szenvedtek vereséget. Vereségeiket a Csepel DSE és a Kistext SKFT ellen szenvedték el és egyetlen döntetlen mérkőzésüket a Szigetszentmiklósi KSK U23-as csapatával játszották.

Több játékosuk is kiemelkedő teljesítményt nyújtott az NBII-es bajnokságban, biztosak lehetünk abban, hogy ezekre a játékosokra épül majd a játékuk. Hogy kikre kell figyelnie Deáki István csapatának? Az alábbi képen láthatják, mely játékosok voltak a leggólerősebbek ellenfelünknél ebben a szezonban.

A szombati mérkőzésre szurkolói buszunkban még van hely, így az előre meghirdetettekkel ellentétben nem szerda 12 óráig, hanem 18 óráig várjuk azoknak a jelentkezését, akik szeretnének csapatunknak a helyszínen szurkolni.

Hajrá Győr!

A 2020/2021-es szezon végén is a megszokottaknak megfelelően díjazták az edzők azokat a játékosokat, akik szerintük a legjobban teljesítettek mind a pályán, mind a pályán kívül.

Rosta Miklós, Horváth János és Papp Márk is megtartotta a szokásos évzáró pizzázást a csapatokkal. A szezonzárón azokat a játékosokat jutalmazta a klub és az edzők, akik egész éves munkájukkal kiérdemelték azt.